LAS WE WNĘTRZU? CZEMU NIE! SPRAWDŹ JAK ZAARANŻOWAĆ MECH STABILIZOWANY

Jakiś czas temu pisaliśmy o zaaranżowaniu ogrodu wertykalnego we wnętrzu. Jeśli jeszcze nie miałeś/-łaś okazji do przeczytania, przekazujemy link do artykułu -> https://edylux.com/zielone-sciany-twoj-sposob-na-oryginalne-wnetrze/

I uwierzcie nam, przyozdobienie domu, biura, restauracji, hotelu czy witryny sklepowej jeszcze nigdy nie było tak proste, jak z naszym naturalnym, stabilizowanym porostem. Materiał jest miękki, dźwiękochłonny i termoizolacyjny. Nie wymaga konserwacji i przetrwa nawet 10 lat. Ściany z mchu przeznaczone są do użytku do wewnątrz. Sama stabilizacja odbywa się przy pomocy nietoksycznych i antybakteryjnych składników – nie musisz się martwić, że wprowadzisz do siebie chemię lub konserwanty, które wywołują uczulenie. Jeśli wybierzesz wersję w kolorze innym niż naturalna zieleń – również nie musisz się bać. Wszystkie pigmenty, z których korzystamy są naturalne.

Mech w domu? 

Coraz większą popularność zyskują zielone ściany, w tym i ściany z mchu. Daj się ponieść wyobraźni, zainspiruj się przeglądając nasze realizacje i sam wybierz co jest dla Ciebie najlepsze. Może będzie to cała ściana, a może chcesz stworzyć obraz? Ramka okrągła, kwadratowa, prostokątna? A może o nieregularnym kształcie? Świetnie sprawdzają się w kuchni i jadalni. Pionowy pas z mchu wzdłuż umywalki, w pobliżu lustra przyozdobi łazienkę. A może przy wannie? Stwórz swoją namiastkę lasu i pozwól sobie na chwilę relaksu w ciszy i wytchnieniu po ciężkim dniu.

Mech w firmie?

Jeśli szukasz pomysłu na aranżację stabilizowanego mchu w firmie, co powiesz na logo? Subtelne i wymowne jednocześnie. Niezbyt krzykliwe, ale każdy przykuje wzrok na wykonanie. Niezwykle wygodne w użytkowaniu – nie musisz martwić się o odpowiednie zabezpieczenie i wygórowane wydatki związane z konserwacją. Dostępne kolory możesz sprawdzić w naszej ofercie. Logo możesz zaprojektować sam lub zwrócić się do nas o pomoc.

A jak o niego dbać? 

Tak jak już wspomnieliśmy, nic prostszego! Nie podlewaj, nie zraszaj – wystarczy tylko ta wilgoć, która jest w powietrzu. Ścianę z mchu docenią alergicy. Ma właściwości antystatyczne i nie wymaga częstej pielęgnacji. W razie konieczności przetrzyj ją delikatną miotełką do kurzu. I już 🙂

Podsumowując, aranżacja mchu stabilizowanego w domu lub w firmie to wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Mchy i porosty od Edylux są w 100% naturalne i traktowane substancjami biodegradowalnymi. Są to wyroby rękodzielnicze, ręcznie składane, przeznaczone do wnętrz. Dzięki nim możesz nadać swojemu otoczeniu naturalny charakter, nie martwiąc się o jego pielęgnację.